г. Днепр, пр. Дмитрия Яворницкого, 77, оф. 401 +38 (067) 010 77 70 lac.dnipro@gmail.com

4.2. Супровід процесу підготовки документів для отримання будівельного паспорту та дозволу на будівництво об’єктів з класом наслідків СС1, СС2, СС3 - Юридичні послуги з нерухомістю

4.2. Супровід процесу підготовки документів для отримання будівельного паспорту та дозволу на будівництво об’єктів з класом наслідків СС1, СС2, СС3

29.01.2019 admin Comments Off

На сьогодні існує два види дозволу на будівництво – повідомлення про початок будівельних робіт та дозвіл на виконання будівельних робіт.

Перший вид дозволу стосується житлових, садових та дачних будинків, прибудов до них, а також господарських будівель. Цей вид дозволу розповсюджується також на магазини, складські, офісні приміщення та інші об’єкти, що належать до класу наслідків СС1.

Повідомлення заповнюється заявником або уповноваженою особою та подається в територіальний орган Державної архітектурно-будівельної інспекції на реєстрацію.

Після направлення замовником, у відповідності зі ст.34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», повідомлення про початок виконання будівельних робіт у відповідні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції України, будівельний паспорт є підставою доля виконання будівельних робіт.

Будівельний паспорт забудови земельної ділянки – це документ, на підставі якого визначається комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Другий вид дозволу стосується  промислових, житлових та нежитлових будівель, об’єктів підвищеної небезпеки та інших об’єктів, що відносяться до класів наслідків СС2 та СС3.

Вищевказані документи надають право на законних підставах розпочинати будівельні роботи на земельній ділянці, яка перебуває у власності або користуванні замовника.

Необхідно звернути увагу на ту обставину, що об’єкти, побудовані без отримання дозволу органів Державної архітектурно-будівельної інспекції України на виконання будівельних робіт, вважаються самовільно збудованими.

Форми повідомлення про початок будівельних робіт на об’єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта,  повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та заяви про отримання дозволу на виконання будівельних робіт на об’єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» від 13 квітня 2011 р. № 466.