г. Днепр, пр. Дмитрия Яворницкого, 77, оф. 401 +38 (067) 010 77 70 lac.dnipro@gmail.com

Порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна - Юридичні послуги з нерухомістю

  Вы здесь
 • Главная
 • НовиниПорядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна

Порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна

12.02.2019 admin Comments Off

Зміни, передбачені новою редакцією Інструкції про Порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна

15.01.2019 року набула чинності нова редакція Інструкції про Порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затверджена наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 127 от 24.05.2001 року.   Зазначена Інструкція визначає механізм проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна всіх форм власності, що здійснюють суб’єкти господарювання, і діє на всій території України.

Які ж зміни відбулись у новій редакції Інструкці у порівнянні з попередньою?

Серед змін необхідно зазначити появу визначення ряду термінів, а саме:

 • блоковані будинки – два та більше житлових (садибного типу, садові, дачні) будинків заввишки не більше чотирьох поверхів, у яких є хоча б одна спільна стіна, збудованих по межі окремих земельних ділянок за різними кадастровими номерами. Кожен блокований будинок є окремим об’єктом нерухомості і йому присвоюється окремий номер по вулиці (провулку тощо);
 • експлуатована покрівля – це плоский дах будинку (житлового чи іншого призначення) з невеликим ухилом з повністю функціональною поверхнею. На ній можуть розташовуватися зони відпочинку, корти, літні кафе, сади, пішохідні зони, парковки (машино-місця) для автомобілів;
 • зберігач – юридична особа публічного права, яка здійснює зберігання інвентаризаційної справи за місцем розташування об’єкта нерухомого майна. Зберігач не проводить роботи з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.
 • садовий будинок – будинок для літнього (сезонного) використання, в якому відсутня житлова площа, а є основна та допоміжна;
 • територія – частина земної поверхні, на якій не сформовано земельну ділянку;
 • технічна інвентаризація – комплекс робіт з обмірювання об’єкта нерухомого майна з визначенням його складу, фактичної площі та об’єму, технічного стану та/або з визначенням змін зазначених характеристик за певний період часу (у разі наявності попередньої інвентаризаційної справи) із виготовленням необхідних документів (матеріалів технічної інвентаризації, технічного паспорта) та обов’язковим внесенням відомостей про об’єкт нерухомого майна до Реєстру об’єктів нерухомого майна (після створення цього Реєстру);
 • технічний паспорт – документ, що складається на основі матеріалів технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна, містить основні відомості про нього (місцезнаходження (адреса), склад, технічні характеристики, план та опис об’єкта, ім’я/найменування власника/замовника, відомості щодо права власності на об’єкт нерухомого майна, відомості щодо суб’єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт тощо) та видається замовнику. Технічний паспорт має бути прошнурований, пронумерований та скріплений підписом керівника суб’єкта господарювання, який проводив інвентаризацію, а також підписом виконавця робіт і контролера із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката на право виконання робіт з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

Також, нову редакцію Інструкції додано ще одну підставу для проведення технічної інвентаризації, а саме, технічна інвентаризація тепер здійснюється перед прийняттям в експлуатацію самочинно збудованих об’єктів. Отримання технічного паспорту в зазначеному випадку і раніше було передбачено Наказом Мінрегіонбуду № 158 від 03.07.2018 року, який визначає порядок прийняття в експлуатацію самочинно побудованих об’єктів в порядку будівельної амністії, однак самою Інструкцією це положення закріплено лише з 15.01.2019 року.

В попередній редакції Інструкції було передбачено, що у разі самочинного  будівництва на  оригіналах інвентаризаційної  справи,  технічного  паспорта і копіях планових матеріалів, що  їх  видають  власникам,  на  вільному від записів місці,  з лицьового боку проставляють штампи встановленого зразка. В чинній редакції Інструкції проставлення такого штампу не передбачено.

Серед основних новел Інструкції в редакції від 15.01.2019 року необхідно виокремити появу нового учасника в цій сфері – зберігача. Інвентаризаційна справа формується і ведеться на кожен об’єкт нерухомого майна на весь час його існування та зберігається у зберігача за місцезнаходженням (адреса) такого об’єкта у паперовому вигляді. У разі ліквідації, реорганізації, зміни виду діяльності, припинення дії кваліфікаційного сертифіката суб’єкт господарювання передає матеріали технічної інвентаризації нерухомого майна до зберігача.

Згідно Інструкції, перед виконанням робіт з технічної інвентаризації суб’єкт господарювання звертається до зберігача із запитом про надання копій матеріалів технічної інвентаризації, крім випадку наявності відомостей про об’єкт нерухомого майна у Реєстрі об’єктів нерухомого майна. Зберігач у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня отримання запиту, надає копії матеріалів попередньої технічної інвентаризації.

Після проведення технічної інвентаризації суб’єкт господарювання, що її проводив, протягом тридцяти календарних днів передає матеріали технічної інвентаризації до зберігача, про що на другому екземплярі матеріалів технічної інвентаризації, які зберігаються у суб’єкта господарювання, проставляються відповідна відмітка та підпис уповноваженої особи зберігача.