(067) 010 77 70
пн-пт. 9:00 - 18:00

До ДБН внесено зміни щодо будівництва у сейсмічних районах

05.02.2019 року сайт Мінрегіону повідомив, що 31 січня 2019 року в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №1/2019 опубліковано Зміну №1 до ДБН В.1.1-12:2014 “Будівництво у сейсмічних районах України”, яка офіційно вступає в дію з 1 травня 2019 року.

Заступник Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе зазначив, що вказані зміни  вводять удосконалене та розширене районування України за сейсмічними показниками, яке включає житлові і громадські будівлі заввишки від 73,5 метрів та всі об’єкти зі значним класом наслідків — великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі– та сприятимуть підвищенню безпеки будівель та більш якісному їх проектуванню.

Так, згідно зі змінами, для проектування житлових і громадських будівель заввишки від 73,5 м і вище та для всіх об’єктів будівництва із значним (СС3) класом наслідків, які не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується карта 3СР-2004-В, що дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал.

Крім цього, змінами також розширено умови використання сучасних матеріалів, зокрема, блоків із ніздрюватого бетону автоклавного твердіння, який відрізняється своїми теплоізоляційними властивостями та високою екологічністю.

Зміна до ДБН розроблена Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

СХОЖІ ПОВІДОМЛЕННЯ

Опишіть проблему, яку ми вирішемо

Залишити заявку