Концепція проекту – це попередній план впровадження бізнес-ідеї проекту, який надається Замовнику для оцінки перспективності цієї бізнес-пропозиції. Метою оцінки є відбір з декількох альтернативних ідей найбільш перспективних.
Цілі та задачі проекту мають бути чітко сформульовані, оскільки тільки за таких умов стає можливим наступний крок – формування основних характеристик проекту.
До таких характеристик відносяться:
На підставі цих характеристик здійснюється попередній аналіз здійсненності проекту.
Якщо проект визнається придатним до реалізації, ми визначаємо склад наступних даних, необхідних для подальшої розробки проекту:
В ході організаційного аналізу ми також проводимо попередню оцінку ризиків та даємо характеристику можливого впливу законів, політики та підзаконних нормативно-правових актів на долю проекту.
Оцінка ризиків дозволяє визначити заходи з усунення слабких боків проекту, виявлених в процесі аналізу, а також заходи зі зниження негативного впливу на проект законів, політики, інструкцій тощо.
Виявлення ризиків на цьому етапі проекту дозволяє не лише визначити перелік критеріїв, здатних в значній міри вплинути на його успішне виконання, а також і своєчасно внести необхідні коригування.
Процес проектування розпочинається саме з передпроектних робіт, які включають в себе збір та підготовку вихідних даних, а також проведення досліджень, необхідних для розробки проектів.
Інженерні вишукування для будівництва забезпечують комплексне дослідження природних та техногенних умов території (регіону, району, площадки, ділянки, траси) об’єктів будівництва, складення прогнозів взаємодії цих об’єктів з оточуючим середовищем, обґрунтування їх інженерного захисту та безпечних умов життя населення.
На підставі матеріалів інженерних вишукувань для будівництва здійснюється розробка передпроектної документації, в т.ч. містобудівної документації та обґрунтувань інвестицій в будівництво, проектів та робочої документації будівництва підприємств, будівель та споруд, зокрема, розширення, реконструкцію, технічне переозброєння, експлуатацію та ліквідацію об’єктів, ведення державних кадастрів та інформаційних систем поселень, а також рекомендацій для прийняття економічно, технічно, соціально та екологічно обґрунтованих проектних рішень.
До передпроектних робіт, які, як правило, виконуються до початку процесу проектування, відносяться:
На стадії передпроектних вишукувань достатньо важливим етапом є оцінка ризиків. Тут ми намагаємось показати клієнту максимальну кількість факторів: як незначних, так і тих, які здатні завадити, та навіть перекреслити реалізацію проекту в цілому.
Наприклад, некоректно оформлені правовстановлюючі документи, вихідно-дозвільна чи проектно-кошторисна документація, недостатні обсяги запланованих будівельних матеріалів, відсутність або нестача постачальників чи підрядників, відсутність логістичної схеми обслуговування – все це може негативно вплинути на реалізацію проекту або зробити його неможливим.
Аналіз ризиків по новому відкриває замовнику очі на проект. Він має можливість переоцінити свої можливості та, відповідно, по-іншому планувати свою діяльність.
Не рідкими є випадки, коли після оцінки ризиків замовник переглядає бізнес-модель проекту та на світ народжується по суті новий проект.
При цьому необхідно сказати, що для нас аналіз ризиків – це не спосіб відмовити замовника від реалізації проекту, а спосіб вказати йому на проблемні ділянки та розробити оптимальні заходи вирішення задач, що виникають.
Всі вищенаведені роботи мі виконуємо із залученням досвідчених спеціалістів, контролюючи дотримання встановлених строків.
Управління процесом розробки проектної документації здійснюється після завершення початкової передпроектної фази.
Проектування – один с найбільш трудомістких та найважливіших етапів реалізації проекту будівництва в цілому.
Дуже часто в проектуванні приймає участь значна кількість підрядних та субпідрядних організацій. Тому, важливою умовою досягнення позитивного результату у розробці проектної документації є систематичний моніторинг та контроль виконання проектних робіт усіма учасниками цього процесу.
На всіх етапах розробки проектної документації керівна роль належить менеджеру проекту. В ході проектування ми виконуємо наступні функції:
Від ефективного управління процесами виготовлення проектної документації залежить не лише її якість та своєчасність розробки, а і строки погодження в контролюючих органах, а також строки передачі безпосередньо будівельній компанії для реалізації.
Виконання замислу замовника – це основний процес здійснення проекту будівництва. В ході реалізації проектних рішень вельми важливо правильно організувати:
Будівельні проекти рідко відбуваються без ситуацій, які відносяться до виробничих ризиків. Банкрутство/ліквідація підрядника, пошкодження ліній інженерних комунікацій, порушення поставок будівельних матеріалів, поламки будівельної техніки – це ті ситуації, які вимагають оперативного вирішення.
Всі проекти схильні до ризику, оскільки вони є унікальними, мають різний рівень складності та здійснюються з метою отримання вигоди. Вони реалізуються в контексті обмежень та допущень, а також очікувань зацікавлених сторін, які можуть суперечити один одному та змінюватись. Організації мають брати на себе усвідомлений та контролюємий ризик з виконання проекту з метою створення цінності, співставляючи при цьому ризики та вигоди.
Мета управління ризиками проекту полягає в ідентифікації ризиків та управлінні ризиками. Якщо не управляти ризиками, вони мають потенціал викликати відхилення проекту від плану та призводити до того, що проект не досягне встановлених цілей. В кінцевому рахунку від результативності управління ризиками проекту прямо залежить успішне його завершення.
Управління ризиками проекту включає:
У випадку виникнення непередбачуваних ситуацій ми формуємо альтернативні управлінські рішення, які сприятимуть зниженню або усуненню впливу негативних факторів.
Вирішення всіх вищенаведених задач наша команда приймає на себе.
Завершені будівництвом об’єкти нерухомості підлягають прийняттю в експлуатацію. Цьому передує виконання усіх робіт, передбачених проектною документацією згідно будівельним нормам, стандартам та правилам, а також монтаж та випробування обладнання з дотриманням наступних особливостей:
Окрім вищеперерахованих заходів наша компанія займається організацію технічної інвентаризації об’єкту, а також забезпеченням його схоронності та безпеки.
Після прийняття об’єкта в експлуатацію настає період управління та розпорядження результатами будівництва. На цій стадії важливо правильно:
Відомо, що галузь будівельних правовідносин – одна з найбільш складних галузей правового регулювання. Приймаючі до уваги кількість учасників будівельних проектів, конфлікти та спори у будівництві об’єктивно неминучі. Причому конфлікти як внутрішньосистемні (між безпосередніми учасниками будівельних проектів), так і зовнішні.
Також ні для кого не секрет, що судове вирішення спорів в будівельній сфері не лише складний, але і дорогий процес. Виходячи з цього, застосування позасудових способів вирішення конфліктів у будівництві, як на самих ранніх стадіях зародження конфліктів, так і на останніх етапах розвитку судових спорів, може бути ефективним засобом їх реального вирішення.
Враховуючі вищевикладене, ми пропонуємо сторонам конфлікту його врегулювання шляхом проведення медіації за участі професійних бізнес-медіаторів, що може бути ефективним виходом з ситуації, яка склалася.